17191209_1491818130829846_705493677580271733_n

5 березня у селі Лошнів Теребовлянської громади відбулося відкриття місцевого Центру культури і дозвілля. КіД став об’єднавчим творчим, інформаційним і розвивальним місцем зустрічі  не лише лошнівчан, а й жителів ближніх Сущина та Остальців. Тут можна взяти почитати цікаву літературу для малечі, молоді чи для старшого покоління, знайти потрібну інформацію в інтернеті, позайматися рукоділлям, поспівати, потанцювати і просто поспілкуватися в приємній, затишній атмосфері.

До відкриття готувалися «усім миром». Колектив Центру провів кропітку роботу над оформленням, підготовлено було професійні вокальні номери та жартівливі сценки аби налаштувати гостей на позитивний лад. Традиційно – розпочали із освячення приміщення та благословення від місцевого отця Івана Довгошиї. Кожен із працівників представив свою ділянку творчої праці та конкретні здобутки. Спеціально до відкриття було знято промоційний ролик «Що таке Центр КіД?», який можна переглянути на новоствореній мережевій сторінці Центрів за адресою: http://centrkid.in.ua/. 
Гості відкриття, серед яких були як місцеві жителі, так і запрошені, зокрема й начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей, керівник Тернопільського «Центру розвитку місцевого самоврядування» Віктор Литвинчук, директор Тернопільського обласного центру народної творчості Володимир Сушко та директор Теребовлянського вищого училища культура Микола Виннічик. Наприкінці кожен бажаючий мав змогу висловитись із побажаннями, враженнями та пропозиціями щодо роботи Лошнівського КіДу.
Григорій Шергей, виступаючи перед присутніми, висловив подяку міському голові Сергію Поперечному та всім, хто долучився до справи творення Центрів КіД. «Хочу подякувати за те, що ви ЗАХОТІЛИ це зробити. Ми можемо говорити, що створено багато громад в Тернопільській області і таке інше. Але те, що саме в Теребовлянській громаді мали бажання щось втілити конкретне – і не задля економії. Навпаки – вкладаються кошти і є результат. Ми всі давно розуміємо: величезна мережа закладів культури, розруха… дахи протікають, не поповнюються бібліотечні фонди. Ви – ті, хто почав створювати свою модель. Це нове. На всеукраїнському рівні пропонують зараз на базі будинків культури та клубів утворювати так звані «Центри розвитку громади». Але де ж тут культура? В Києві, на зборах у Міністерстві Культури говорять – запропонуйте щось, як це зробила Теребовлянська громада.
Віктор Литвинчук висловив з даного приводу свої міркування: Життя без свят – це довгий шлях без заїжджого двору. Про культуру нації прийнято судити по тому, як вона вміє відпочивати. І я вважаю, що дуже важливо навчитися відпочивати так, як це робите ви. Теребовлянцям вдалося створити одну з найбільших громад в Україні, і вона є спроможною громадою – такою, що дає собі раду.  У вас хороший, ефективний менеджмент. Завершено стратегію розвитку, яка є важливим елементом для залучення інвестицій у громаду. Бажаю успіху на шляху до самостійності та процвітання.
Володимир Сушко звернувся до колективу Центру КіД, побажав вдалого та довготривалого «плавання», а також зауважив, що двері Центру народної творчості завжди відкриті для співпраці. Микола Виннічик також висловив свої сподівання на подальший обмін творчими здобутками між працівниками КіДу та Теребовлянським училищем культури. Варто зазначити, що кадри, які готує цей професійний заклад, є першим потенційним наповненням мистецьких установ і закладів Теребовлянської громади.
Сергій Поперечний звернувся до присутніх зі словами: Перш ніж відкрити наш перший Центр – у Ласківцях, ми вислухали дуже багато критики та звинувачень.  Що культуру розвалимо, людей позвільняємо… Тепер це все, у більшості, позаду. Бо не так склалося, як того боялися. Тому хочу всіх попрохати – не треба боятися міської ради, адже ми звичайні люди і хочемо разом плідно працювати. Я завжди прошу відкрито говорити і спільними силами шукати істину.  Громада зараз, як ніколи, має діяти об’єднано: багато і активно працювати – щоб заробляти кошти і вкладати їх у розвиток різних сфер, у своє майбутнє.
 17156184_1491818094163183_6813594382689698812_n
Більше фото у альбомі: Відкриття Центру КіД у Лошневі